Hanáckou prérií se prohnalo přes tisíc malých indiánů

ANO Olomouc, 4. září 2016

Podle dávných indiánských legend začíná v měsíci září lovecká sezóna a krev ulovených medvědů grizly, vsakující se do půdy přes kořeny stromů, obarvuje listí do červena. Od toho je odvozen název tohoto, pro mnoho lidí nejkrásnějšího, ročního období. Zábavnou akcí s názvem Indiánské léto oficiálně odstartovalo Hnutí ANO v Olomouckém kraji svou volební kampaň pro podzimní krajské a senátní volby.

Indiánský happening navštívily v sobotu 3. září ve Smetanových sadech v Olomouci přes 4000 lidí. „Čekal jsem, že Olomoučáci budou jako vždy originální, ale i tak jsem byl touto akcí, o které si budou lidé ještě dlouho vyprávět, mile překvapen. Vezměte si, že tady v parku dělá parta nadšenců akci pro tisíce lidí za své peníze, zatímco o pár stovek metrů dál se politické elity města a kraje před lidmi producírují za peníze z veřejné kasy,“ ocenil práci organizátorů a svých kolegů první místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek a poukázal tak na skutečnost, že ČSSD si v podstatě zprivatizovala peníze daňových poplatníků na svou volební kampaň.

„Děláme kampaň od srdce. Prostě si s kolegy sedneme na pivo a diskutujeme, čím lidem udělat radost. Není to žádný promyšlený politický marketing, který by za drahé peníze organizovala najatá agentura. Mít radost z nadšení dětí, které přelézají překážky ze stlučených palet a balíků slámy, běhají po dřevěné lavici nebo hází tomohawkem, to je pocit, který doporučuji prožít každému. V tu chvíli se ujistíte, že má smysl dělat politiku pro normální lidi a že úsměv našich dětí je to hlavní v životě,“ řekl k akci předseda olomouckého ANO Mirek Žbánek, jehož kolty ten den visely proklatě nízko. 

V prostoru Smetanových sadů vyrostla nefalšovaná indiánská vesnice, ve které děti i jejich rodiče mohli nakouknout dveřmi teepee do ložnic původních obyvatel Ameriky, vyzkoušet si lov z luku, zdolávat přírodní překážky a předvádět svou zručnost při výrobě čelenek či jízdě na koni. Nechyběly ani oblíbené atrakce, skákací hrad, výuka lasování nebo lov divoké zvěře. Velkým lákadlem se stal také profesionální rodeo býk a s ním spojený šampionát o nejlepšího olomouckého rodeo jezdce. „Lidé se skvěle bavili a celý den se mě ptali, jestli takovou akci uspořádáme i příští rok po volbách. Díky obrovskému ohlasu o tom rozhodně budeme přemýšlet. Dětské dny pořádáme každoročně a účast rok od roku narůstá,“ zhodnotil zájem návštěvníků Milan Feranec.

Svou „generálku“ na post prvního muže kraje si odbyl v rámci zábavního odpoledne i lídr krajské kandidátky hnutí ANO Oto Košta. Jako náčelník indiánského kmene a předseda rady moudrých spolu se svým šamanem a senátorským kandidátem Milanem Brázdilem byli celý den v obležení dětí a rodičů a mimo jiné hodnotili nejlepší dětský kostým. „Když na sobě máte indiánský oděv a lidé vidí, že si kvůli radosti  jejich dětí umíte sám ze sebe i v šedesáti udělat legraci, tak vám pak mohou uvěřit, že to i jako politik v obleku myslíte s budoucností našeho kraje upřímně,“ poznamenal lékař Oto Košta.

Obrovské díky jménem všech, kteří se v horkém sobotním odpoledni olomouckého indiánského léta skvěle bavili, patří organizátorům z hnutí ANO i partnerům, kteří pomohli s uspořádáním této akce. Takže s příslibem oblastního předsedy hnutí Milana Ferance zase příští rok naviděnou. Howgh!

Řekněte nám svůj názor

Vložit komentář

napsal(a):

Vaše jméno a příjmení: Zde napište text: Antispam kontrola: Napište název krajského města Olomouckého kraje
Vložit
  • vladimír prášil pondělí 5. září 2016, 07:55

    Perfektní akce a výstižný text reagovat

Jsme na Facebooku

Kontaktujte nás

Oblastní a místní kancelář hnutí ANO Olomouc
Koželužská 21, 779 00 Olomouc

Kontaktní e-mail: olomouc@anobudelip.cz
Kontakty na jednotlivé osoby najdete v sekci Naši lidé

Celostátní web hnutí ANO
Zadavatel: ANO 2011 / Zpracovatel: ANO 2011

Back to Top