Tropická noc věnovaná lidem s handicapem

ANO Olomouc, 27. června 2016

Říká se, že nejvážnější handicap, co může člověka v životě postihnout, není nedostatečná inteligence nebo neobratnost, ale nedostatek lásky... „To, co z nás dělá nejen dobré politiky, ale i dobré lidi, je dostatek respektu, pochopení a úcty k těm, kteří zvládají žít se svým handicapem a vyjádření obdivu těm, kteří jej dokáží využít ve svůj prospěch“, dodává předseda místní organizace v Olomouci Mirek Žbánek, který již druhým rokem iniciuje zapojení hnutí ANO do olomoucké štafety na vozíku.

Olomoucká  štafeta na vozíku, kterou ve Smetanových sadech pořádá Spolek Trend vozíčkářů Olomouc, je součástí doprovodného programu a jakýmsi předskokanem Mattoni ½Maraton Olomouc 2016. Zvládnout 250 metrů dlouhou trať na invalidním vozíku a alespoň trochu pochopit úskalí, se kterým se potýkají lidé užívající vozík k běžnému pohybu, se na letošním třetím ročníku snažili zástupci hnutí z celého kraje.

„Netušil jsem, že je až taková dřina vůbec na tom jet. Pravidelně se účastním akcí vozíčkářů, na kterých mnozí z nich dokonce s vozíkem tančí,“ vyjádřil svůj obdiv poslanec Láďa Okleštěk.

Další z našich poslanců, Milan Brázdil, jako aktivní sportovec trasu zvládal o poznání snáze, přesto se i on skláněl před výkonem těch, pro které je vozík životní nutností.

„Spojili jsme zapojení do této bohulibé akce s neformálním piknikem v parku pro naše členy a jejich rodiny. Ohlas byl veliký a určitě se tady s organizátory štafety setkáme za rok znovu,“ slíbil na závěr společného večera Oto Košta, lídr pro krajské volby, a pochvaloval si vysokou účast svých kolegů z kandidátky.

Řekněte nám svůj názor

Vložit komentář

napsal(a):

Vaše jméno a příjmení: Zde napište text: Antispam kontrola: Napište název krajského města Olomouckého kraje
Vložit

    Zatím zde není žádný komentář.

Jsme na Facebooku

Kontaktujte nás

Oblastní a místní kancelář hnutí ANO Olomouc
Koželužská 21, 779 00 Olomouc

Kontaktní e-mail: olomouc@anobudelip.cz
Kontakty na jednotlivé osoby najdete v sekci Naši lidé

Celostátní web hnutí ANO
Zadavatel: ANO 2011 / Zpracovatel: ANO 2011

Back to Top