Plníme sliby

Snižujeme zadlužení města

I v náročné době pandemie Covidu-19 a s ní spojeným nárůstem nákladů města se nám podařilo snížit zadlužení o přibližně 108 milionů korun. Na konci roku 2022 bude dluh města pod čarou rozpočtové odpovědnosti.

Významně investujeme

Za čtyři roky, kdy jsme ve vedení města, jsme investovali přes 3 miliardy korun. Je to rekordní částka. A i přesto jsme snížili dluh města.

Opravujeme silnice a chodníky. Dáváme více peněz městským částem

Opravili jsme 28,3 km chodníků a silnic. K tomu od roku 2019 dostávají Komise městských částí miliony z rozpočtu navíc. Peníze jsou určeny na úpravy a opravy v rámci projektu Estetizace veřejných prostranství.

Stavíme a opravujeme tramvajové tratě. Modernizujeme městskou hromadnou dopravu

Prodlužujeme tramvajovou trať až na Povel a Nové Sady. Kompletně jsme opravili také ulici 8. května a nyní opravujeme tramvajovou trať u tržnice a u Okresního soudu. Do rozvoje městské hromadné dopravy jsme investovali 772 milionů korun.

Rozšířili jsme jízdné zdarma

Nově jsme zavedli jízdné MHD zdarma pro seniory od 65 let a pro doprovod dítěte do 3 let věku.

Děláme Olomouc krásnější

Nastartovali jsme projekt Estetizace veřejných prostranství. Stovky projektů a různých úprav ve veřejném prostoru realizujeme prostřednictvím Komisí městských částí.

Pečujeme o zeleň. Za nás Olomouc rozkvetla

Vysadili jsme ve městě více jak 600 nových stromů, 7 tisíc keřů, 230 tisíc sazenic květin a přes 600 m2 letničkových záhonů. V našich lesích jsme vysadili dokonce až 4 miliony stromů!

Zlepšujeme úklid a čištění města

Daří se nám postupně zlepšovat kvalitu úklidu ve městě. Spustili jsme také novou verzi Hlášení závad a nedostatků ve veřejném prostoru. Průběžně odstraňujeme nelegální graffiti.

Podporujeme sport a kulturu

Na sport jsme dali více jak půl miliardy korun, na kulturu téměř celou miliardu! Podporujeme desítky sportovních klubů a organizací věnujících se mládeži. Zmodernizovali jsme 21 hřišť a sportovišť.

Pomáháme seniorům

Podporujeme kluby seniorů a volnočasové aktivity pro seniory.

Opravujeme a modernizujeme školy a školky. Zavedli jsme „pastelkovné“

Zmodernizovali jsme 8 škol a školek a 11 školních jídelen. Desítky milionů dostaly školy na nové učebny, lepší vybavení tříd či počítače. Prvňáčci dostávají uvítací balíček psacích a výtvarných potřeb.

Odpolitizovali jsme vedení městských firem

Do řídících orgánů městských firem jsme dali odborníky namísto politiků. Zavedli jsme koncernové řízení firem, centrální nákupy a společný controlling činnosti firem a jejich hospodaření.

Vracíme městu kontrolu nad vodou

Zahájili jsme kroky k převzetí provozování vodohospodářské infrastruktury od soukromé firmy na městskou.